Trots op alle wandelaars!
Trots op wandelaars van Vitaal Vechtdal Challenge
Vanaf april dit jaar trokken ruim 160 wandelaars op vier locaties de wandelschoenen aan. Onder leiding van wandelcoaches en vrijwilligers daagden de wandelaars zichzelf uit, werd de omgeving verkend en aan de conditie gewerkt. Erica Boer, organisator van de wandelchallenge: “We kijken terug op een heel fijn seizoen met een mooie afsluitende wandeling in Ommen.”
Trots op de wandelaars
Fysiotherapeut en leefstijlcoach Marije Dankelman is wandelcoach in Ommen: “Van april t/m augustus vertrokken we elke donderdagavond om stipt 19.00 uur voor een mooie wandeling vanaf het terrein van de Atletiek Club Ommen (ACO). We startten altijd met een warming up, een paar oefeningen, soms een leuk spel en splitsten daarna op in twee groepen. De ene groep liep wat verder dan de andere groep. Bij terugkomst bij ACO deden we nog een paar rek- en strekoefeningen, voordat iedereen met een voldaan gevoel weer naar huis ging.”
“De wandelingen waren zo ingericht dat ieder op z’n eigen niveau kon toewerken naar de wandelchallenge van 3, 5 of 10 km", vertelt Marije. "Deze challenge vond plaats op 31 augustus in Ommen. De wandelaars uit Hardenberg, Dedemsvaart en Dalfsen kwamen op die dag ook naar Ommen. Het zonnetje was erbij, er waren mooie routes uitgezet. Het was reuze gezellig! Als begeleider ben ik trots op iedereen die zijn of haar eigen challenge heeft volbracht!"

Marije: “Er zijn al een paar mooie wandelgroepjes ontstaan, die nog steeds elke donderdag samen wandelen. Ik hoop dat iedereen blijft wandelen komende winter en dat we in april weer met zo’n mooie groep mogen starten. Dus voel je welkom en misschien tot volgend jaar!”
Waarom wandelen?
De Vitaal Vechtdal Challenge start altijd in Hardenberg, Ommen, Avereest en Dalfsen. Dit jaar wandelden ruim 160 deelnemers 20 weken met elkaar. We vroegen de deelnemers om een vragenlijst in te vullen om meer te weten over de doelgroep en de motivatie om mee te doen.
Van de deelnemers is 80% vrouw en 20% man. Tweederde van de deelnemers is 60 jaar of ouder. In Hardenberg en Ommen zijn de meeste deelnemers, maar in alle plaatsen is een mooie groep wandelaars gestart. De meeste wandelaars kunnen of willen tot maximaal 4 tot 6 kilometer wandelen. We vroegen de deelnemers ook waarom ze willen wandelen. De belangrijkste reden is: Ik wil mijn lichaam gezond houden (bijv. me gezond voelen, me fit voelen, verbeteren lichamelijke klachten, me makkelijker kunnen bewegen).
Wandelchallenge voorziet in een behoefte

Erica Boer, organisator van de Vitaal Vechtdal Challenge: “We kijken terug op een heel fijn seizoen met een mooie afsluitende wandeling in Ommen op 31 augustus. We zijn heel blij met het aantal deelnemers. De wandelchallenge voorziet echt in een behoefte, ook al kost het wel wat organisatie. Vooral omdat het belangrijk is dat er onder begeleiding van wandelcoaches en vrijwillige zorgprofessionals wordt gewandeld.”
Erica: “Het is goed om te weten wie er meedoen en waarom. Dat helpt weer voor de organisatie van de volgende wandelchallenge. We horen vaker dat deelnemers willen doorwandelen. Hier gaan we zeker meer aandacht aan besteden. Er zijn al veel wandelgroepen in het Vechtdal. Daar kunnen de deelnemers bij aanhaken. En soms ontstaan er door de wandelchallenge ook weer nieuwe wandelgroepen. Dat is ook leuk om te zien. Het belangrijkste is dat mensen blijven doorwandelen!”
Meer informatie
Lees meer over de Vitaal Vechtdal Challenge en de wandelgroepen in het Vechtdal. En heb je vragen, mail dan naar info@vitaalvechtdal.nl.